O nás

Lom u Radnic je soukromou lokalitou určenou pro sportovní rybolov. Nabízíme možnost rybolovu, odpočinku a krásného uzavřeného prostředí. K dispozici je 11 chytacích míst, chytací místa jsou rozmanitá, některá se nachází ve stinném lesíku, jiné na písčitém podloží nebo u břehu s vodní vegetací. Vzhledem k hloubce a čistotě této vody je zde možné uplatnit chytání ze dna, ale i ve sloupci. Na vybraných stanovištích je umístěno ohniště, kde lze rozdělávat oheň. 

V naší rybí osádce naleznete největší zastoupení kapra obecného. Z dalších druhů je k vidění amur bílý, štika obecná, okoun říční, pstruh duhový, candát obecný, tolstolobec pestrý, sumec velký, plotice obecná. Prozatím největší chycený kapr má váhu 26,7 kg, zvaný Láďa. Největší chycený amur má váhu 18 kg. Na své si zde přijdou i příznivci dravců, přičemž největší chycená štika měří 130 cm, okoun 49 cm a sumec 2,17 cm.

Nacházíme se v Západních Čechách mezi městem Radnice a obcí Přívětice, vzdálenostně je dostupný 65 km od Prahy z dálnice D5, z Plzně 25 km a z Rokycan 12 km. V historii se na lomu těžilo černé uhlí. Lom Radnice je světoznámě paleontologická lokalita v částečně zaplaveném černouhelném dole pod kopcem Florián. Přestože byl lom zaplaven jen částečně největší zdejší hloubka je 23 m. Oblast vznikla díky sopečné činnosti , která proběhla dvou mohutných sopkách v okolí dnešních Krušnohorských hor. Na jedné straně lomu je dobře viditelný přechod mezi vrstvami pískovce a černého uhlí, svah silně erodován vodní erozí. Roku 1987 byl lom uzavřen a v rámci rekultivace zatopen. Od té doby byl lom Radnice kvalitně a pravidelně zarybňován. 

Klid, čistota, úlovky a krásné uzavřené prostředí, to je to, co dělá lom Radnice ideálním místem nejen pro odpočinek a sportovní rybolov. V případě zájmu je možné celý lom a jeho zázemí pronajmout pro konání sportovně společenských akcí jak pro širokou veřejnost, tak pro uzavřenou společnost. V případě zájmu o pronájem lomu nás prosím kontaktujte za účelem sjednání individuálních podmínek. 

Komentáře jsou vypnuty.