O nás

Nabízíme možnost rybolovu, odpočinku a krásného uzavřeného prostředí. Lom Radnice se nachází v Západních Čechách mezi městem Radnice a obcí Přívětice, vzdálenostně je dostupný 65 km od Prahy z dálnice D5, z Plzně 25 km a z Rokycan 12 km. K dispozici je 11 chytacích míst, z kterých každé jednotlivé místo můžete  navštívit v jednočlenné, dvojčlenné a na určitých místech i trojčlenné sestavě.

Tato voda je primárně označována jako kaprařská. V naší rybí osádce naleznete největší zastoupení kapra obecného.  Z dalších druhů je k vidění amur bílý, štika obecná, okoun říční, pstruh duhový, candát obecný, tolstolobec  pestrý, sumec velký, plotice obecná.

Aktuálně v naší rybí obsádce plavou devatenáct kaprů nad 20 kg a  prozatím největší chycený kapr má váhu 25,6 kg. Největší chycený amur má váhu 17 kg. Na své si zde přijdou i příznivci dravců, přičemž největší chycená štika měří 130 cm, okoun 52 cm a sumec 2,07 cm. Klid, čistota, úlovky a krásné uzavřené prostředí, to je to, co dělá lom Radnice ideálním místem pro odpočinek a sportovní rybářské úspěchy.

Chytací místa jsou rozmanitá, některá se nachází ve stinném lesíku, jiné na písčitém podloží nebo u břehu s rákosím. Vzhledem k hloubce a čistotě této vody je zde možné uplatnit chytání ze dna, ale i ve sloupci. Chytání ve sloupci je oblíbené zejména v letních měsících. Na vybraných stanovištích je umístěno ohniště, kde lze rozdělávat oheň. K dispozici máte i dřevo, které lze získat za malý poplatek u správce lomu.

V historii se na lomu těžilo černé uhlí. Lom je světoznámě paleontologická lokalita v částečně zaplaveném černouhelném dole pod kopcem Florián. Přestože byl lom zaplaven jen částečně největší zdejší hloubka je 23 m. Oblast vznikla díky sopečné činnosti, která proběhla dvou mohutných sopkách v okolí dnešních Krušnohorských hor. Na jedné straně lomu je dobře viditelný přechod mezi vrstvami pískovce a černého uhlí, svah silně erodován vodní erozí. Roku 1987 byl lom uzavřen a v rámci rekultivace zatopen. Od té doby byl lom Radnice kvalitně a pravidelně zarybňován.

Komentáře jsou vypnuty.